"Są dwa sposoby na to, by znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

...

 

 

Rozwój przez doświadczenie

 

Szkolenia

rozwojowe

Szkolenia

dla biznesu

Szkolenia

specjalistyczne

"Szaleństwem jest wciąż robić to samo i oczekiwać różnych rezultatów"

Nasze podejście do szkoleń

 

Wszyscy mamy swoje cele, potrzeby, aspiracje i marzenia. Choć wszyscy życzymy sobie ich realizacji, nie wszystkim, to się jednak udaje, a wiele z nich pozostaje tylko w naszej głowie. Dlaczego? Bo często bagatelizujemy nasze pragnienia, zakładając że są ważniejsze rzeczy na świecie, bo zakładamy, że mamy czas i zajmiemy się nimi w przyszłości, bo liczymy, że pewne rzeczy zmienią się same - w końcu, bo mamy setki wiarygodnych i dobrze brzmiących wymówek, które mają nas bronić przed popełnieniem błędu.

Najczęściej odpowiedź jest jednak prosta: nie spełniamy własnych marzeń, bo większość z nas obawia się wyjścia poza swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, boi się zrobić coś inaczej, niż do tej pory i chcąc nie chcąc - codziennie powtarza te same, rutynowe zachowania. To naturalne. Chroniąc się przed popełnieniem błędu i unikając tego, co nowe, nieznane i obarczone ryzykiem, często zapominamy, że jest tylko jeden sposób nauki - nauka przez doświadczenie.

Zdobywanie nowych doświadczeń pozwala nam przekroczyć własne ograniczenia, rozwinąć swój potencjał i osiągać to, co wcześniej było niemożliwe. Bez wejścia w nieznane, bez podjęcia ryzyka i bez zdobywania nowych doświadczeń, nie ma mowy o rozwoju, Jeśli chcemy osiągnąć lepsze efekty - musimy coś zrobić inaczej, niż do tej pory lub robić rzeczy, których jeszcze nie robiliśmy.

 

Tworzymy warunki do rozwoju, wdrożenia i utrwalenia pożądanych zmian

 

 

Wyjście poza strefę komfortu

 

W każdym z nas walczą ze sobą dwie siły - potrzeba wprowadzenia pozytywnych i upragnionych zmian, oraz chęć zachowania status quo i utrzymania tego, co znane i bezpiecznie. Choć większość z nas chce wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu, często paraliżuje nas lęk przed nieznanym, ograniczają nas dotychczasowe przyzwyczajenia, a czasem - brakuje nam kogoś, kto nas do zmian zachęci, doda odwagi, dostarczy odpowiednich narzędzi i pomoże je wykorzystać. Wiemy, że ciężko jest wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu lecz wiemy również, że jest to możliwe i wcale nie musi być tak trudne jak myślisz.  

 

Dostarczamy  doświadczeń, przeżyć i emocji, które pomagają wyjść poza znane obszary i rozwinąć swój potencjał

Różne drogi do celu

 

Każdy z nas ma różne doświadczenia, wiedzę i umiejętności, a także preferowany przez siebie styl zachowań, funkcjonowania i dążenia do wyznaczonych celów. Ponieważ każdy z nas jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju - nasze działania rozwojowe są profilowane psychologicznie i dopasowane do potrzeb, oczekiwań i indywidualnych preferencji. Niektórych trzeba zainspirować, innych wesprzeć, kolejnych przekonać, a jeszcze innym - dać nowe wyzwania i pozwolić im się sprawdzić.

 

Wspieramy proces rozwoju, uczenia się i wprowadzania pozytywnych zmian, poprzez pogłębioną analizę potrzeb i obszarów rozwoju, dobranie adekwatnych rozwiązań oraz dostarczanie takich przeżyć, doświadczeń i emocji, które te zmiany zainicjują i pozwolą je wdrożyć we własnym życiu. 

 

My, nie mówimy o zmianach – my, pomagamy się zmieniać

Jak pracujemy?

 

Dostarczamy przeżyć, emocji, oraz wiedzy i umiejętności, które mają wspierać naszych Klientów w realizacji ich celów, planów i aspiracji. Tworzymy niekonwencjonalne szkolenia, warsztaty i programy rozwojowe dopasowane zarówno do celów, wyzwań, jak i potrzeb rozwojowych naszych Klientów. Chcemy, by nasze propozycje, były szansą zdobycia cennych doświadczeń, nowej wiedzy i praktycznych umiejetności, przydatnych w codziennym życiu i pracy. 

 

Nasze szkolenia, warsztaty i programy rozwojowe są profilowane psychologicznie i dopasowane do potrzeb, wyzwań, oraz możliwości uczestników. Poprzedza je pogłębiona analiza oczekiwań, preferencji i predyspozycji, oraz poznanie realnych problemów i wyzwań, z którymi borykają się sami uczestnicy. Określenie obszarów rozwoju, a także indywidualnych zasobów i możliwości, pozwala na dopasowanie optymalnych działań rozwojowych, zwiększa szanse realizacji określonych celów, oraz pomocy w zmianie życia na lepsze. W trakcie analizy potrzeb rozwojowych korzystamy z dostępnych nam narzędzi diagnostycznych - testów, rozmów i obserwacji rzeczywistych zachowań.  

 

Dzięki określeniu celu działań rozwojowych, indywidualnemu podejściu oraz dobraniu optymalnych rozwiązań, skutecznie towarzyszymy w procesie wprowadzania trwałych i upragnionych zmian.

 

Szkolenia rozwojowe

 

Wiemy, że nie ma ludzi doskonałych i każdy z nas ma swoje trudności, problemy i obszary rozwoju, które utrudniają nam życie i uniemożliwiają realizację naszych pragnień. Wierzymy również, że każdy z nas ma w sobie wiele mocnych stron, predyspozycji i talentów, których odkrycie i świadome wykorzystanie pomaga zmierzyć się z wyzwaniami, zwiększyć osobistą skuteczność i osiągnąć to, co dla nas ważne. Dlatego, wspieramy w przekraczaniu własnych ograniczeń, umożliwiamy zdobywanie nowych kompetencji, oraz ułatwiamy wykorzystanie własnego potencjału,

 

Ponieważ chcemy, by nasza praca pomagała ludziom w spełnianiu ich marzeń, oraz życiowych celów, wśród naszych propozycji znajdują się między innymi takie szkolenia jak:

 

W stronę szczęścia

Wykorzystaj swój potencjał

Budowa poczucia własnej wartości

Trening pozytywnego myślenia

Strategie zarządzania stresem

Warsztaty pracy z ciałem

Work-life balance

 

Osiąganie własnych celów 

Typologia osobowości w praktyce

Kreatywne rozwiązywanie problemów

Trening wystąpień publicznych

Zarządzanie sobą w czasie

Inteligencja finansowa

Wypalenie zawodowe

Szkolenia dla biznesu

 

Współczesne środowisko biznesowe wymaga od swoich pracowników wysokiego poziomu motywacji, zaangażowania oraz kompetencji, umożliwiających realizację postawionych im celów. Z każdym rokiem cele biznesowe rosną, wyzwania są coraz bardziej ambitne, a konkurencja nie śpi i zmusza wszystkich do nieustannego rozwoju, doskonalenia nabytych umiejętności i zdobywania kolejnych. Jedyną rzeczą której możemy być dziś pewni to zmiany ale nie wszyscy - mimo szczerych chęci - za tymi zmianami nadążają. Coraz częściej zdarza się, że cenni dla firm ludzie, mają zwyczajnie dość - czują się zmęczeni, sfrustrowani i zrezygnowani oraz potrzebują realnej pomocy i wsparcia, o które często wstydzą się prosić. 

 

Rozumiejąc realia i wyzwania współczesnego rynku, chcemy wykorzystać naszą wiedzę oraz doświadczenie i pomóc naszym klientom w realizacji ich celów, poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań HR zwiększających motywację, zaangażowanie i efektywność 

 

Aby umożliwić ludziom realizację postawionych im celów, warto nie tylko zadbać o ich odpowiednią motywację, poziom zaangażowania i możliwość korzystania z odpowiednich narzędzi lecz również  - pomóc im odkryć, wydobyć i wykorzystać to, co w nich najlepsze. Dostarczamy nowoczesnych narzędzi, metod oraz programów rozwojowych pozwalających rozwinąć potencjał pracowników.

Wśród naszych propozycji znajdują się m.in:

Badania potencjału i predyspozycji

Wyjazdy motywacyjne i integracyjne

Szkolenia bazujące na emocjach

Program Corporate Wellness

Rozwój talentów w organizacji

Rozwój potencjału pracowników

Rozwój kompetencji menedżerskich

Motywowanie i zachęcanie do działania

Typologia osobowości w biznesie

Wdrażanie zmian w Organizacji

 

Efektywna współpraca w zespole

Komunikacja w środowisku biznesowym

Kreatywne rozwiązywanie problemów

Negocjacje nastawione na współpracę

Wystąpienia publiczne i medialne

Skuteczne podejmowanie decyzji

Ekonomia behawioralna w praktyce

Edutainment – edukacja i rozrywka

Szkolenia Train the Trainers

Pułapki ludzkiego umysłu

Szkolenia specjalistyczne

 

Oferujemy nie tylko niekonwencjonalne podróże, warsztaty rozwojowe oraz szkolenia rozwijające kluczowe kompetencje, lecz również szkolenia specjalistyczne, rozwijające nowe pasje, zainteresowania i pozwalające zdobyć dodatkowe uprawienia i certyfikacje.

Dzięki współpracy z naszymy zaufanymi Partnerami oferujemy:

 

Warsztaty filmowe

Kursy survivalu i przetrwania 

Kursy wspinaczki i technik linowych

Szkolenia na stopień żeglarza jachtowego

Szkolenia na stopień sternika morskiego

Szkolenia sternika motorowodnego

Kursy nurkowe OWD i AOWD

Surfing i kitesurfing

Freediving

 

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących naszych szkoleń, kursów, warsztatów i programów rozwojowych - zapraszamy do indywidualnych konsultacji i szczerej rozmowy. Powiedz czego chcesz się nauczyć, co chcesz zmienić, poprawić lub osiągnąć, a znajdziemy, stworzymy lub zarekomendujemy rozwiązanie, które może Ci pomóc. 

To, z czego skorzystasz - zależy już tylko od Ciebie... 

 

Wśród wielu dróg przez życie,

 warto wybrać - WŁASNĄ

 

Jeśli chcesz wiedzieć, 

jak ruszyć tyłek zacząć żyć po swojemu 

– zapraszam!

 

lub u nas